Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wtedy największy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma nastąpić na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie promować dobra forma architektoniczna z sporą miarą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz też dostęp do normalnego światła, co da obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie także dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W liczbom rzucie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w procesu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz działanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Wykonanie prac ma stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z wskazówki na trudne warunki gruntowe, w początkowej kolejności przeprowadzane będą wzmocnienia i zmiany gruntu. Zgodnie z inwestorem będziemy pracować nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i konstrukcje i zacząć z pewną budową obecnie na wiosnę. Będzie ostatnie już inny punkt handlowy w własnym portfolio, zatem jestem świadomy, że proces budowy przebiegnie szybko i łatwo, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o