SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JAKIŚ POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze dane dotyczące liczby osób pod kwarantanną na obszarze miasta i powiatu zadziwiają. Według danej obsługiwanych przez samorządowców, w centrum są trzy, a w powiecie 10 osób ludzi tej czynności. Dlaczego jest ich właśnie mało, skoro statystyki w świata są?

– Nie bierzemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Objawia się, iż w własnym mieście, do tej chwili, takiego przypadku nie było. – Wszystkie dane otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na ściany – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest utworzone na przyjęcie większej ilości osób, które wymagały przejść kwarantannę, a nie potrafiły jej wypalić w lokalu; na taką sytuację zorganizowano m.in. pomieszczenia w jakimś z ośrodków.

Te roli, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, choć taka, jak podkreślamy, jest polecana.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments