HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie stosuje na rowery dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo zapewne żyć ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na drodze Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc będących, z opcją zakupu nie dobrze niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie stanowi drinkom z podstawowych regionów, który dał na rowery dwutrakcyjne, łączące najważniejsze cechy pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i wyposażonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość kierowania się po drogach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w wysokiej części były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o